Ετικέτες

, ,

panerythraikosvolley

Ο Πανερυθραϊκός αντιμετώπισε εκτός έδρας τον Οδυσσέα Αμαρουσίου, πανηγύρισε μεγάλη νίκη με 1-3 σετ και βρίσκεται πλέον στην κορυφή της βαθμολογίας της Α2 ανδρών.

Η καταπληκτική πορεία του Πανερυθραϊκού στο φετινό πρωτάθλημα συνεχίστηκε και στο Μαρούσι, σε έναν αγώνα που είχε αναβληθεί για την 1η αγωνιστική. Ο γηπεδούχος Οδυσσέας ξεκίνησε καλύτερα την αναμέτρηση και πήρε το πρώτο σετ εύκολα με 25-18. Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη, αφού οι φιλοξενούμενοι πόντο με τον πόντο βελτιωνόντουσαν και μετά από μία μεγάλη μάχη επικράτησαν με 26-28 και ισοφάρισαν. Το τρίτο σετ ήταν εξίσου συναρπαστικό, με τον Πανερυθραϊκό να το κερδίζει και αυτό στις λεπτομέρειες με 23-25, αλλά το 4ο ήταν παράσταση για ένα ρόλο, αφού έληξε με 19-25 και βρήκε νικήτρια την ομάδα της Νέας Ερυθραίας.

Έτσι μετά από αυτό το αποτέλεσμα, ο Πανερυθραϊκός μετράει έξι νίκες σε επτά παιχνίδια και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με τα Χανιά.