Ετικέτες

, ,

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ

Ο Παναθηναϊκός έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα Α1 γυναικών. Επικράτησε με 3-1 σετ του Ηρακλή Κηφισιάς στην πρώτη αναμέτρηση του Σπύρου Χουντουμαδη με την παλιά του ομάδα. Επίσης η ΡΟύξι Ντουμιτρέσκου για πρώτη φορά αγωνίστηκε κόντρα στην Παναθηναϊκό, 3 χρόνια μετά την αποχώρηση της.

Ο Παναθηναϊκός μπήκε δυνατά, πήρε τα δύο πρώτα σετ αλλά στη συνέχεια χαλάρωσε στην υποδοχή δίνοντας την ευκαιρία στην ομάδα των βορείων προαστίων να πάρει το σετ. Καλύτερος ο Παναθηναϊκός του Γιώργου Ρούση στο 4ο σετ πήρε δίκαια την 7η νίκη σε 10 αγώνες.

Αντίθετα, ο Ηρακλής Κηφισιάς γνώρισε την 7η ήττα του και έμεινε στην προτελευταία θέση με 5 βαθμούς. Ο Α΄γύρος θα ολοκληρωθεί με την διεξαγωγή της 2ης αγωνιστικής το Τετάρτη 8 Ιανουαρίου.

Τα σετ: 3-1 (25-13, 25-18, 19-25, 25-21)

ΠΑΟ (Ρούσης): Μιλοβάνοβιτς, Βασιλαντωνάκη, Μερτέκη, Τζίμα, Καββαδία, Γκούζου / Κελεσίδου (λ), Νούσου, Μπίσκου.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΗΦ. (Χουντουμάδης): Κουντουρά, Ντουμιτρέσκου, Βλαχάκη, Διώτη, Καπέλου, Γκουντιμενκο / Σάκκουλα (λ).