Ετικέτες

, , , ,

ΖΑΟΝ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 1

Εύκολη νίκη, σε μία ώρα και δέκα λεπτά και ένατη στη σειρά, ήταν η χθεσινή για τη γυναικεία ομάδα βόλλεϋ του ΖΑΟΝ Κηφισιάς, που νίκησε στο Ζηρίνειο με 3-0 το Φιλαθλητικό Λαρισαϊκό.

Στο πρώτο σετ ο ΖΑΟΝ έδειξε γρήγορα τις διαθέσεις του και μπήκε δυνατά. Προηγήθηκε με 4-0, 6-1 και το προβάδισμα ήταν σταθερό μέχρι που η ομάδα του Φιλαθλητικού πλησίασε στους δύο πόντους στο 12-10 και ο προπονητής του ΖΑΟΝ Δήμος Κυριαζής πήρε time out. Η ομάδα της Κηφισιάς μπήκε και πάλι δυνατά και με σταθερή διαφορά (15-11, 17-11, 19-13, 24-17) πήρε το σετ 25-20.

ΖΑΟΝ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 2

Στο δεύτερο σετ η ομάδα του Φιλαθλητικού προσπάθησε να ανακάμψει και προγήθηκε σταθερά μέχρι το 18-18 που ο ΖΑΟΝ ισοφάρισε για πρώτη φορά στο δεύτερο σετ και 19-19 στη συνέχεια. Ο Φιλαθλητικός πήγε το σκορ στο 19-21, αλλά με ένα δυνατό come back και ένα σερί 6 συνεχόμενων πόντων οι Κηφισιώτισες κατέκτησαν και το δεύτερο σετ με 25-21.

ΖΑΟΝ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 3

Με ανεβασμένη την ψυχολογία οι αθλήτριες του Δήμου Κυριαζή, έκαναν το τρίτο σετ παράσταση για ένα ρόλο. Προηγήθηκαν 8-0, 9-1, 13-2, 16-2, 18-3. Σε αυτό το σημείο ο Δήμος Κυριαζής ανακάτεψε την τράπουλα με αλλαγές δίνοντας χρόνο συμμετοχής και σε άλλες παίκτριες από τις βασικές. Τελικά το σετ έληξε 25-16 χαρίζοντας μια ακόμη νίκη στην ομάδα της Κηφισιάς.