Ετικέτες

, , , ,

verbis

Η Κηφισιά φιλοξένησε τον Ηρόδοτο στο ντέρμπι της 2ης θέσης του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής για τον 6ο όμιλο και έδειξε πως αξίζει εκείνη να είναι πίσω από την ΑΕΚ, κάνοντας περίπατο με 4-1.

Η ομάδα της Κηφισιάς μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα και ευτύχησε να προηγηθεί νωρίς στο γήπεδο του Ζηρινείου χάρη σε τέρμα του Βέρμπη στο 16ο λεπτό. Λίγο αργότερα όμως ο Ηρόδοτος αντέδρασε και ισοφάρισε χάρη σε τέρμα του Πήλιου στο 33΄, κάτι που μάλλον πείσμωσε τους γηπεδούχους.

Έτσι η ομάδα των βορείων προαστίων, πριν καλά- καλά ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, είχε κάνει το 3-1, με τον Θανόπουλο στο 40΄ και τον Βέρμπη ξανά στο 44΄.

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε αισθητά, αλλά Ντούμος στο 57ο λεπτό έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη μεγάλη νίκη της ομάδας του διαμορφώνοντας το τελικό 4-1.