Ετικέτες

, ,

iraklis kifissias22

Σε ένα από τα πιο δύσκολα και κρίσιμα παιχνίδια της χρονιάς, ο Ηρακλής Κηφισιάς δεν τα κατάφερε και γνώρισε «καθαρή» ήττα με 3-1 σετ εκτός έδρας από τον ΟΠ Ρεθύμνου. Οι δύο ομάδες, πριν το ξεκίνημα αυτής της αναμέτρησης ήταν ισόβαθμες και ο νικητής θα έπαιρνε σημαντικό προβάδισμα παραμονής στην κατηγορία.

Τελικά το Ρέθυμνο έδειχνε πιο έτοιμο για μία τόσο σημαντική συνάντηση και κατάφερε να πάρει και τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Το πρώτο σετ είχε συγκλονιστική εξέλιξη και τελικά το κέρδισαν οι γηπεδούχοι στο … νήμα, ενώ έκαναν εύκολα στη συνέχεια το 2-0.

Στο τρίτο σετ ο Ηρακλής αντέδρασε και κατάφερε να μειώσει αφού το κατέκτησε με 24-26, αλλά στη συνέχεια έδειξε πως δεν είχε άλλες δυνάμεις και γνώρισε την ήττα.

Τα σετ: 25-23, 25-19, 24-26, 25-21