Ετικέτες

, ,

μπασκετ γενικα

Παρά το γεγονός πως δυσκολεύτηκε στο δεύτερο ημίχρονο, ο Πανερυθραϊκός κατάφερε να επικρατήσει με 63-69 εκτός έδρας του Πόλις Καλλιθέας.

Η ομάδα των βορείων προαστίων μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και κατάφερε να πάρει μία μικρή διαφορά στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ στη δεύτερη περίοδο έκανε «πάρτι» και έφτασε μέχρι το +16.

Στην επανάληψη όμως οι παίκτες του Πανερυθραϊκού χαλάρωσαν αρκετά δίνοντας την ευκαιρία να φτάσουν στους έξι πόντους, αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο, δεν συνέχισαν την αντεπίθεσή τους και έτσι οι φιλοξενούμενοι έφυγαν με το «διπλό».

Μετά και από αυτό το αποτέλεσμα, ο Πανερυθραϊκός είναι σταθερά στην 4η θέση, ενώ την επόμενη αγωνιστική υποδέχεται τον 3ο Αετό.

ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 63-69

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-15, 25-41, 48-54, 63-69

Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ.-Αντωνίου

ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Λούντζης-Σίμος): Μπογδανίδης 3 (1), Συγλέτος 6 (1), Γραμματικός 11 (1), Αφαλίδης, Βελιζιώτης 11 (1), Κασπαριάν 19 (3), Τσεμπελής, Λουκάς 8, Σπανάκος 5 (1).

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Κοντούδης, Καλλιανιώτης 24 (6), Γαπκιάδης 16 (2), Γιαουρτόγλου 10 (1), Παπαγεωργόπουλος 3, Γεωργίου, Σολωμός, Μπούσι, Ανδρεόπουλος 7, Ντιφαντής 9.